6 Potraviny, které zlepší vaši náladu a pomohou zhubnout.

14.12.2016 20:58

Je to jeden z největších problémů, snažit se shodit kila směrem dolů a pokud se vám to nedaří stávate se letargickými a rozmrzelými. Zeptali jsme se Lisy Young, PhDr., profesorky výživy na New York University, které potraviny pomohou zlepšit náladu a současně udržet si cíle hubnutí.

Losos

Omega-3 mastné kyseliny obsažené v této rybě jsou spojeny s lepší náladou, říká profesorka. A co víc, ale také může pomoci udržet zdravou tělesnou váhu, obzvláště pokud se nahradí červené mas . Vyzkoušejte tři krát týdně tučného lososa.

Losos

Špenát

Špenát je bohatá listová zelenina na hořčík. Když máte nízkou hladinu tohoto minerálu, můžete mít pocit únavy, podrážděnosti. Špenát má také vysoký obsah vitamínů A, skupiny B, a C, a též zdrojem železa a bílkovin, které jsou zdrojem energie. Výzkumnící také zjistil, že špenát může přispět k hubnutí tím, že snižuje chuť na sladkosti a nezdravé slané potraviny.

Špenát

Řecký jogurt

Řecký jogurt má vysoký obsah bílkovin, které mohou podnítit vznik chemických látek  (neurotransmiterů) v mozku, jako jsou dopamin a noradrenalin, které nastartují dobrou náladu a energii. Navíc je také jogutr potravina, která pomáhá při hubnutí. Výzkumníci z Tennessee zjistili, že lidé, kteří jedli cca 500g řeckého jogurt denně při současném snížení celkového počtu kalorií ztratili více kilogramů a více břišního tuku než ti, kteří řecký jogut nejedli.

Jogurt, musli a ovoce

Cherry rajčata

Cherry rajčata jsou bohatá na lykopen, který pomáhá zpomalit hromadění zánětlivých látek v těle a tím omezuje špatnou náladu a pocity stagnace. Protože rajčata mají malý obsah kalorii, přispívají tak v procesu hubnutí.

  • více o rajčatech

Tuňák a celozrnné pečivo

Tuňák má vysoký obsah omega-3, zatímco celozrnné produkty pomohou udržet dobrou náladu, tato kombinace pomáhá uvolnil regulační hormon serotonin, který přispívá k pocitu spokojenosti. Celozrnné pečivo také podporuje pocit sytosti, takže se bude méně přejídat.

Borůvky

tyto tmavé bobule jsou zdrojem fialového barviva zvaného anthokyan, které také podporuje dobrou náladu. A co víc, tyto plody mají vysoký obsah vlákniny a vody, takže navozují pocit sytosti na dlouhou dobu a nebudete mít tak chuť k jídlo, Obsahují také spoustu vitamínů, které mají pozitivní účinky na mozkové funkce působí jako silný antioxidanty.

Diskusní téma: 6 Potraviny, které zlepší vaši náladu a pomohou zhubnout.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek