7 spalovačů tuků, které můžete zařadit do stravy

02.11.2016 22:53

Falešné tovární potraviny nám prostě nebudou pomáhat v odbourávání tuků. Přírodní potraviny (jako součást realné stravy) eliminují přidané cukry, rafinované sacharidy, sůl, škodlivé přísady a konzervační látky. Tyto potraviny jsou nejen chutné a vydatné doplnění naší stravy a také zvýší spalování tuků.

Artyčoky

Artyčoky, jedny z nejlepších superpotravin, obsahují inulin, což je typ sacharidu u kterého bylo prokázáno, že snižuje hladu hormonu ghrelinu.

  • zlepšuje trávení a látkovou výměnu
  • snižuje hladinu krevního cukru

Kajenský pepř

Kajenský pepř ohřívá tělo a zvyšuje metabolismu.Chilli má podobný účinek, obě koření jsou navíc výborným afrodisiakem.

  • kapsaicin (rostlinný alkaloid), který je základem pro spalování tuků
  • stimulant, který podporuje cirkulaci krve

Skořice

Podle amerického úřadu USDA, konzumování nejméně 1/4 lžičky skořice současně s jídlem pomáhá tělu metabolizovat cukr 20 krát rychleji askořice tím snižuje hladinu cukru v krvi. To znamená, že podporuje i rychlejší hubnutí.

Zázvor

Kromě toho, že pomáhá přirozeně mírnit nevolnosti . Bylo zjištěno, že zázvor zvyšuje pocit sytosti a tím snižuje chuť k jídlu.

Mořská řasa ( Wakame, Arame, Nori...)

Mořské řasy obsahují 10-20 × více minerálních látek než zelenina, jsou bohaté především na vápník, jód, zinek, železo, hořčík, draslík, sodík a chrom. Jsou zdrojem též vlákniny a chlorofylu. Mořské řasy pomáhají zhubnout.

Čaj

Kofein v čaji stimuluje termogenezi, biochemický proces, při kterém je tuk v těle přetvořen k výrobě energie. Navíc, čaj je vynikající antioxidant s názvem EGCG (epigalokatechiny gallát), který pomáhá spalovat tuky.

Ocet

Ano, existuje mnoho způsobů, jak využít ocet, který je jeden z nejefektivnějších a nejlevnějších výrobků pro domácnost. Pomáhá ale také snižovat hladinu glukózy v krvi a to přispívá k podpoře spalování tuků.