Granátová jablka

16.07.2017 12:36

Přínosy granátových jablek pro zdraví je bezpočet a to je dělá zvláštní, kromě toho že zdravé, jsou i velmi chutné. Granátová jablka mají Granátové jablkoantioxidační, antivirové a protinádorové vlastnosti a jsou také dobrým zdrojem vitamínů. Obsahuje zejména vitamin A, C, E a také kyselinu listovou. Tento úžasné ovoce má až tří krát více antioxidantů, než obsahuje vinná réva či zelené čaje.

Zajímá vás, na co jsou granátová jablka dobrá? No, budete se divit, zjistilo se, že jsou užitečné pro zachování zdravého krevního oběhu. Již několik lékařů navrhlo jíst granátová jablka pro získání síly po dlouhé nemoci. Granátová jablka se tradičně používají pro rozjasňování pokožky a snižování zánětů. Šťáva z Granátového jablka může být také užitečná při léčbě bolesti v krku. Granátové jablko má i další zdravotní výhody, je skvělý lék na srdeční problémy, žaludeční potíže, rakovinu, osteoartritidu, anémii a i cukrovku.

Podle výzkumné studie zveřejněné v časopise American Journal of Clinical Nutrition jsou granátová jablka bohatá na antioxidanty, které mohou zabránit oxidaci LDL cholesterolu - tzv. ‚špatný‘ cholesterol.

Úžasné zdravotní přínosy granátových jablek můžeme využít několika způsoby. Granátová jablka můžeme konzumovat ve formě šťávy, semínek, sirupu, pasty, nektaru nebo koncentrátu. Granátový sirup je vhodný např. pro léčení poškození chrupavky a chrání děti před poškozením mozku, ke kterému může dojít v průběhu jejich narození. To jsou jen dva příklady, jak byly granátová jablka využívána pro své léčivé účinky již od starověku.

Pojďme se podívat na 8 tipů, jak prospívají granátová jablka:

Žaludeční potíže

Kůra a listy z granátového jablka se používají ke zklidnění poruchy žaludku nebo průjmu způsobeného jakýmkoliv zažívacím problémem. Pojíjení čaje z listů také pomáhá při léčbě zažívacích potíží. Šťáva z granátového jablka také pomáhá při problémech, jako je úplavice a cholera. 

 

Problémy srdce

Pravidelná konzumace šťávy z granátových jablek pomáhá udržovat dobrý průtok krve v těle. Vzhledem k tomu účinku tak snižuje riziko infarktu a mrtvice. Antioxidanty, které jsou obsaženy v tomto ovoci a pomohou snížit hladinu špatného cholesterolu a tím udržují průchodné tepny a cévy (bez sraženin). Tyto sraženiny se nevznikají také proto, že granátová jablka mají schopnost ředění krve.

Rakovina 

Granátová jablka obsahují vysoké množství antioxidantů zvaných flavonoidy. Tyto flavonoidy, jak je známo, jsou účinné v boji proti rakovině. Lidé, kteří se potýkají s vysokým rizikem rakoviny prostaty a prsu by měli začít pít šťávu z tohoto ovoce, protože jim pomůže snížit riziko vzniku rakoviny. Pravidelná konzumace granátového jablka mohou snížit hladinu PSA v těle a tak pomoci v boji proti existujícím rakovinným buňkám v těle.

Péče o zuby

Jeden z nejlepších výhod šťávy z granátových jablíček je společně s antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi snížení zubního plaku a chrání i také proti různým chorobám ústní dutiny.

Artróza

Granátová jablka pomáhají snižovat nemoci různých forem, včetně aterosklerózy a osteoartrózy. Poškození, které jsou způsobeny v důsledku ztluštění a tvrdnutí arteriální stěny a vytvrzení chrupavky v kloubech. Granátová jablka jsou také schopné zabránit vytváření enzymů, které jsou zodpovědné za poškození pojivové tkáně v těle. 

Anémie

Zdravý průtok krve může být udržován v těle konzumací tohoto ovoce v jakékoliv formě. Granátové jablko dodává železo do krve, čímž pomáhá snižovat příznaky chudokrevnosti (anémie), včetně únavy, závratí, slabosti, a ztráty sluchu.

Cukrovka

U pacientů s diabetem popíjení šťávy z granátového jablka může snížit riziko vzniku různých koronárních chorob. Spolu s tím, že je sníženo kornatění tepen, které inhibují rozvoj různých srdečních onemocnění.

Afrodisiakum

Granátové jablko podporuje sexuální libido u mužů i žen

 

Postupem času se stále více a více lidí si začalo uvědomovat, že je důležité jíst pravidelně granátová jablka. Existují i ​​další výhody, proč jíst toto ovoce, např. snižuje možnost, že u předčasně narozených dětí bude vyšší porodní váha u novorozenců.

Granátová jablka také snižují pravděpodobnost vzniku Alzheimerovy choroby u starší generace. Granátová šťáva pomáhá kontrolovat problémy stárnutí, jako jsou vrásky a pleť se stává mladistvou a zářící. Nejen s vráskami může pomoci ženám, ale pomáhá překonat deprese, příznaky zejména po menopauze.

Výhod a zdravotních účinků granátových jablek je bezpočet, takže nečekejte a vyzkoušejte některé z těchto šťavnatých plodů a můžete začít využívat jejich výhod!

Kontraindikace granátového jablka: léky na ředění krve

Šťáva z granátového jablka - kde koupit?

Pojďme se podívat na 8 tipů, jak prospívají granátová jablka:Přínosy granátových jablek pro zdraví je bezpočet a to je dělá zvláštní, kromě toho že zdravé, jsou i velmi chutné. Granátová jablka mají antioxidační, antivirové a protinádorové vlastnosti a jsou také dobrým zdrojem vitamínů. Obsahuje zejména  vitamin A , C , E a také kyselinu listovou. Tento úžasné ovoce má až tří krát více antioxidantů, než obsahuje vinná réva či zelené čaje .
 
Zajímá vás, na co jsou granátová jablka dobrá? No, budete se divit, zjistilo se, že jsou užitečné pro zachování zdravého krevního oběhu. Již několik lékařů navrhlo jíst granátová jablka pro získání síly po dlouhé nemoci. Granátová jablka se tradičně používají pro rozjasňování pokožky a snižování zánětů. Šťáva z Granátového jablka může být také užitečná při léčbě  bolesti v krku . Má i další zdravotní výhody, je skvělý lék na srdeční problémy, žaludeční potíže, rakovinu, osteoartritidu, anémii a i cukrovku . 
 
Podle výzkumné studie zveřejněné v časopise American Journal of Clinical Nutrition jsou granátová jablka bohatá na antioxidanty, které mohou zabránit oxidaci LDL cholesterolu - tzv. ‚špatný‘ cholesterol.
 
Úžasné zdravotní přínosy granátových jablek můžeme využít několika způsoby. Granátová jablka můžeme konzumovat ve formě šťávy, semínek, sirupu, pasty, nektaru nebo koncentrátu. Granátový sirup je vhodný např. pro léčení poškození chrupavky a chrání děti před poškozením mozku, ke kterému může dojít v průběhu jejich narození. To jsou jen dva příklady, jak byly granátová jablka využívána pro své léčivé účinky již od starověku.
 
 
Pojďme se podívat na 8 tipů jak prospívají granátová jablka:

Diskusní téma: Granátová jablka

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek