…I podala Eva Adamovi JABLKO

25.09.2015 00:24

Zdraví vás a vítá opět Jana a dnes si budeme povídat o tom nejběžnějším a kolikrát tak opomíjeném jablku.

Na začátku kariéry chudáka jablka byl hřích. Eva si vzala od hada jablko, se zakázaného stromu poznání, dala si svačinku s Adamem a hurá z ráje na zem. Ten nebohý plod byl předurčen k zatracení, ale díky Bohu – jak příznačné -, se tomu tak nestalo. :-). Když si vzpomenu na sebe a svoje léta lítání u babičky, bylo právě jablko, co se ukradlo sousedce paní Vávrové ze stromu, nejchutnější a hlavně, zahnalo hlad i žízeň.

Dáme si zase nejprve trošku osvěty

Jak vědci sami přiznávají, vědí o účincích jablka a jeho léčebných schopnostech pouze z jedné třetiny, ty další dvě třetiny zůstávají tajemstvím. Jste napjatí, co tedy víme my, obyčejní smrtelníci?

  • Jedno jablko obsahuje pouze 50-55 kalorií a 85% vody – skvělé při dietách.
  • Sacharidů je pouhých 12 gramů na 100 gramů jablka – energie bez tloustnutí.
  • Enzymy a to i trávící, draslík, magnesium, fosfor, kalcium, vitamíny A, B.
  • Vlákninu Pektin, tak to je bomba, funguje totiž jako jakási houba, která nasává jedy a bakterie ze střev a pak je jednoduše vypustí druhým koncem našeho těla ven.:-)

Pro muže bude zásadní, jeho účinek zvyšující výkon! Proto všichni co potřebují zvýšit svojí aktivitu ať už v rámci tréninku, pracovního nasazení, či v lásce, dejte si jablko. Není náhoda, že většina preparátů v posilovnách obsahuje jablko sušené, nebo alespoň jeho vlákninu.

Je lepší jíst jablka syrová, sušená, nebo třeba kompot?

Čerstvě utržené jablko ze stromu na naší zahradě, kde nepoužíváme postřiky je luxus i romantika. Ne každý tu možnost má, a pokud kupuju jablko v obchodě, rozhodně loupu slupku, i když nejvíc zdraví prospěšných látek je právě asi jeden milimetr pod ní.

Pokud mám usušené křížaly, mám vyhráno na celou zimu, protože pokud suším do 45 stupňů Celsia, zachovám i živé enzymy.

A když máme doma miminko, tak jablko rozhodně na první příkrm rozvaříme na pyré a to hlavně proto, že jablíčko je tak lépe stravitelné, zjistíme, jestli jablíčko děťátku nevadí a pak teprve přidáváme ať už do kaší, či jen tak jablko jemně strouhané, syrové. Slupku dáme, až když bezpečně víme, že jí dítě dokáže “pokousat“. Mám za sebou zkušenost, kdy jsem dcerce rvala prsty do pusinky a s krčku tahala přilepenou jablečnou slupku, protože se dusila.

Recept na pyré nejen pro mrňata

Oloupeme dvě jablka, zbavíme jádřinců a nakrájíme na kousky. Dáme do kastrůlku, zalijeme 100 – 200 ml vody a dáme vařit.

Jablka jsou rozvařená brzo, musíme hlídat a míchat, nakonec jen mixnout tyčovým mixérem, někdy ani není potřeba a stačí jen rozšlehat metličkou. Na zahuštění já používám bio puding vanilku, je to v podstatě jen kukuřičný škrob (nemusí být) a dosladím troškou rýžového sirupu. Je nealergenní a bezlepkový. Pokud zpracovávám úrodu a dělám s větším množstvím jablek, prostě pyré naplním do skleniček, otočím dnem nahoru a po vychladnutí strčím do spíže.:-)

Taky mám typ na pálení žáhy, zaručeně funguje!

2 polévkové lžíce jablečného octa zamícháme do 200 ml. vody, vypijeme a je po problému.

Typ pro lidi s oslabenou slinivkou.

Obecně mají tito lidé přísnou dietu a bojí se syrového ovoce a zeleniny. V případě, že jablko oloupeme, nastrouháme na jemno a zasypeme lehce skořicí, není se čeho obávat. Jen je třeba dodržet jednu zásadu. Vždycky jako samostatné jídlo a počkat alespoň tři hodiny, než si dáme něco jiného, aby mělo tělo čas jablko zpracovat.

A teď poslední jablečná informaceJ

Máme podzim, začne zima a v zimě tělo potřebuje prohřívat, hlavně naše slezina, centrum imunity. Proto je opravdu obecně prospěšnější, jak ovoce, tak i zeleninu jíst tepelně upravenou. Pokud k tomu rozvařenému jablku přidáte ještě skořici, zahřejete se dvakrát, má totiž „zahřívací“ energii a k tomu je skvělá proti plísním. A když to tak čtu, chybí mi už jen kapka RumuJ)

A teď se s vámi rozloučím, popřeju dobrou chuť a budu se těšit zase příště, Jana