Quinoa se sýrem a pečenou zeleninou

24.09.2016 18:33

Quinoa (Merlík chilský)

prastará vysokohorská pseudoobilovina Quinoa má původ v Jihoamerických Andách a je nazývána též jako " zázračné obilí Inků, matka všech Quinoa bílá, červená a černáobilnin ". Patřila mezi 3 základní plodiny starých civilizací v oblasti And ( kukuřice, brambory, Quinoa ).
 

Suroviny na 4 porce: 125 g quinoy (za sucha), 1 cuketa, 1 cibule, 2 papriky, 8 rajčat, 2 ks fenyklu, 100 g tvrdého sýru (eidam), 4 stroužky česneku

Postup: Zeleninu nakrájejte na větší kousky, promíchejte v míse a vysypte na pečicí papír na plech. Posypte kořením, bylinkami dle chuti a pokrájeným česnekem. Pokapejte olivovým olejem a dejte cca na 30 minut na horkovzdušný ohřev. Quinou propláchněte v sítku horkou vodou, aby ztratila hořkost, a zalijte tak, aby byla potopená v hrnci. Vařte 15 minut v osolené vodě a poté ještě přikryjte utěrkou a nechte dojít pod pokličkou tak, aby absorbovala všechnu přebytečnou vodu. Poté načechrejte vidličkou a můžete servírovat. Quinou a zeleninu promíchejte a posypte nastrouhaným sýrem.

Výživové hodnoty na 1 porci: 367 kcal, bílkoviny: 33,4 %, sacharidy: 45,3 %, tuky: 21,3 %

O účincích bezlepkových semínek Quinoa

Bezlepkové obiloviny

Víte co je to Clean eating?

Článek: znáte přínosy semínek Quinoa?