Rizoto z hnědé rýže

11.10.2016 16:42

Hnědá rýže

Hnědá rýže je skvělým produktem pro nahrazení rýže z varných sáčků. Hnědá rýže (můžete použít černou nebo červenou rýži) se řadí ke Hnědá rýžezdravým produktům bez chemického očištění. Ve slupkách, které na rýži zůstávají je spoustu prospěšných látek, které nám pomáhají regenerovat organismus a dodají opravdu hodně bílkovin. Složení hnědé rýže pomáhá našemu organismu zaktivovat buňky, které podporují imunitní systém. Díky hnědé rýži je naše tělo schopné projít přirozenou detoxikací.

Návod na rizoto z hnědé rýže - ingredienace

  • cibuli
  • červenou řepu
  • hnědou rýži (alternativně černou, červenou rýži nebo kombinaci)
  • konopné semínko loupané
  • hlívu ústřičnou nebo žampiony
  • kokosový olej (pokud nemáte, použijte libovolný - rýžový, řepkový, olivový)

Příprava na rizoto z hnědé rýže - postup

Hnědou rýži propláchneme ve vodě a necháme vařit cca 18 minut. Mezi tím si nakrájíme cibulku a řepu, které spolu na kokosovém oleji osmahneme (může být rýžový nebo řepkový). Necháme restovat cca 10 minut, dokud nebude řepa měkká a cibulka do zlatova. Poté do směsi přidáme hlívu ústřičnou.

Konečná příprava rizota

Když je směs měkká, přisypeme k ní konopné semínko a hotovou hnědou rýži. Vše důkladně promícháme a na závěr pokapeme olejem. Já jsem přidala olej z ostropestřce, který je výborný pro regeneraci jater. Ale může být libovolný, který máte doma - avokádový, olivový, dýňový, z černého kmínu...

článek: Jak nejlépe připravit rýži?

Článek: hnědá rýže a jejich přínosy pro zdraví

Kde koupit červenou, hnědou a černou rýži?

Zdroj: Harera.cz