Šungit z Karélie

10.04.2014 00:05

Šungit -Шунгит

Šungit - vyjímečný přírodní nerost nejasného původu se vzácnými schopnostmi, který byl vytvořen před více než půlmiliardou let. Existuje mnoho příkladů jeho blahodárných účinků… Exklusivní místo kde se šungit v přírodě těží je v republice Karélie u Oněžského jezera, jedná se o jedinné místo na světě. V tomto nalezišti se jako rarita vyskytuje tzv. "šungit ELITE", který má obsah uhlíku 98%.

Šungit se používá ve studnách – jako posyp na dno, nebo v závěsném sáčku ponořeném ve studni. Jednou za rok by se měl šungit v sáčku vytáhnout a opláchnout. Po opláchnutí jej můžeme použít znovu. Pokud ho nelze vytáhnout, po roce je potřeba dodat další vrstvu šungitu. Kvalita vody se díky němu výrazně zlepšuje.

Šungit ve spolupráci s vodou léčí mnoho nemocí. Jeho léčivá síla je jedinečná.

Díky tomu, že šungit uvolňuje do vody minerály, dobře působí při ekzémech, lupénce, alergiích, žaludečních problémech, při nízké imunitě. Proto je vhodné dělat koupele jako fyzioterapeutické procedury.  Tyto koupele hodně pomáhají i při stresech, při nervových vypětích, při psychické i fyzické námaze a proti nespavosti.

Šungit se hodně používá i v alternativní medicíně. Díky aplikaci šungitu se pacient rychleji uzdravuje. V některých moderních sanatoriích a nemocnicích jsou vystavěné celé místnosti, ve kterých pacienti podstupující rehabilitaci po operaci. Lékaři potvrzují, že proces hojení a celkové obnovy zdraví je zde rychlejší než běžně.

  • Šungitové pasty, krémy a balzámy léčí zdravotní problémy se svaly a klouby.

V esoterice se šungit hodně používá jako talisman s magickými vlastnostmi – chrání majitele od negativní energie. Svému majiteli přináší klid. Pyramidy ochraňují člověka od negativní energie od televize. Ve tvaru koule přináší svému majiteli úspěch v lásce, ve tvaru trojúhelníku ochraňuje od negativních energií, ve tvaru kostky se používá pro získání bohatství a úspěchu.

  • Šungit má energii jin.šungitové pyramidy
  • Nošení šungitového náhrdelníku přináší člověku pozitivní energii a negativní odpuzuje.
  • Šungit je kořenová čakra – muladhara (muladhara se nachází základu naší páteře, dává nám sílu, vitalitu a materiální úspěch).
  • Šungit vrací člověku sílu, mládí, krásu. Používá se i v kosmetických výrobcích a také v litoterapii (léčba pomocí kamenů) = šungitové komnaty.

Šungitovou vodu lze použít k pití, k mytí, při vaření, k očištění ran, odřenin, odbourává geopatogenní zóny a elektromagnetické sluneční záření, proto lze běžně používat v každodenním životě.