Jak na virové infekce v několika krocích

02.11.2015 22:17

Máme tady opět to skvělé období, kdy se každý den potkáme s někým, kdo je nachlazený, bojuje s chřipkou či zánětem průdušek. Hlavně ve školkách jsou teď žně a naše dítka si přináší hordy virů, s kterými musí bojovat a my, rodiče, hledáme cokoliv, co by od odřeného nosu a kašle pomohlo. Boj s opakujícím se nachlazením, chřipkou, zánětem průdušek ale i s opary je unavující. Zkusme se podívat na tyto přírodní prostředky, které mají moc nám pomoci.

Oslabený imunitní systém

Naše těla jsou navržena tak, aby se opakovaně ozdravovala sama, ze svých zdrojů. Ale oslabený imunitní systém, chronická únava a fyzický a emocionální stres, často vedou k opakujícím se virovým infekcím. Ty mohou zahrnovat nachlazení, chřipku, zánět průdušek, opary. Ale pozor, i genitální bradavice a genitální herpes.
Pokud jste zažili některý z výše uvedených infekcí více než jednou za rok, může to být znamení, že máte oslabený imunitní systém. Imunitní systém pracuje na třech úrovních. Naše pokožka, hlen, sliny a další tělesné tekutiny tvoří bariéru proti většině patogenů. Pokud se nějaké patogeny dostanou přes tuto vrstvu, tělo reaguje zánětem a zahájí léčení. Ta probíhá při akutní formě zánětu. Naproti tomu chronický zánět, může vést k vážným onemocněním, pokud se neléčí, což je důvod, proč je tak důležité, aby naše strava zahrnovala spoustu protizánětlivých potravin. Můžeme tak posílit vlastní obranyschopnost organismu proti nemocem.
 

Kokosový olej

Kyselina laurová je nasycený tuk, který se nachází v kokosovém oleji. Je známo, že oslabuje produkci viru a je často používán pro boj s Kokosový olejširokou škálou virových infekcí. Od nachlazení po opary, až na genitální herpes a genitální bradavice způsobených infekcí HPV a HIV.

Jeho vysoký stupeň zahřátí ( kouřový bod ), je ideální pro vaření při vysokých teplotách.

Pro ozdravení dýchacích cest, zkuste olejem ústa proplachovat. Je to metoda ájurvédské medicíny, která je známá asi 3000 let. Lžíci kokosového oleje nechte v ústech působit asi 20 minut a pak vyplivněte.

Spirulina

SpirulinaTyto volně plovoucí řasy nebo sinice, které se tvoří ve slané nebo sladké vodě, jsou používány jako zdroj potravy v různých civilizacích po celém světě, od Aztéků, Číny, Japonska a Koreje. Vynikající rostlinný zdroj vitaminu B12. U spiruliny bylo prokázáno, že snižuje virovou aktivitu a zvyšuje imunitnu, takže může účinně bojovat i proti viru genitálního herpesu tím, že zabraňuje plnému propuknutí nemoci v počáteční fázi. Vysoce kvalitní přípravky najdeme v obchodech se zdravou výživou a to hlavně ve formě prášku, který lehce zamícháme do smoothie a máme hotovo.

 

 

Houby

Houby jsou nejen chutné, ale je také známo, že mají antivirové, antibakteriální a protinádorové vlastnosti. Všechny druhy hub obsahují beta-glukany, sloučeniny, které aktivují imunitní systém a brání tak tělo proti infekcím. Do jídelníčku můžeme zařadit odrůdy hub jako shiitake a Maitake. Bylo prokázáno, že i obyčejné bílé žampióny zvyšují naší imunitu. Jen nesbírejte houby kolem polí. Houba nasaje nejen to dobré, ale i zbytky postřiků a chemikálií s půdy a pak nám pochopitelně moc neprospívá.

Konopná semínka

Protein v semenech Cannibis sativa obsahuje globulin s názvem edistin, který posiluje imunitní systém. Konopná semena jsou také nutriční Konopné semínko loupanézázrak, obsahující všechny esenciální aminokyseliny a vyvážený obsah omega-3 a omega-6. Zkuste přidat semena konopí do vašeho  smoothie, ovesných vloček, polévek, salátů, nebo jen nasypte na celozrnný chléb. Tak jednoduchá někdy bývá podpůrná léčba. Více o účincích...
 

Voda - H2o

Je všeobecně známo, že když máte rýmu, nebo kašel, mělo by se pít hodně čisté vody. Voda pomáhá rozpouštět hlen a tím nám jde lépe jak vykašlávat, tak smrkat. Dehydratace může oslabit imunitní systém, a tím jsme náchylnější k infekcím.

Pár jednoduchých rad a typů, nic, co bychom nemohli zvládnout a ta radost, že rýmu máme opravdu jen jednou za rok a o oparu už jen slyšíme. Přeji sobě i vám, ve zdraví prožitý podzim. Wikipedie voda více....