Káva s mlékem???

21.09.2015 22:08

Kávu s mlékem nebo bez....

I když některé věci dlouho víme nebo alespoň tušíme, máme neustále tendence o nich pochybovat alespoň do doby, než nám to vysvětlí někdo věrohodný.

Závěr výzkumu primáře MUDr. Jan Milánka:

Kombinace černé kávy a tuku z mléka nebo smetany na celé naše tělo nepůsobí ani trochu příznivě. Mléko, smetana nebo silně omaštěné zákusky či smetanová šlehačka ke kávě zásadně nepatří.

 • Káva s mlékem či smetanou působí velice špatně na dvanácterník, který pak v křeči stáhne svoje hladké svalstvo a následně začne vyřazovat z provozu slinivku břišní.
 • Pak zablokuje celý žlučník.  Žlučník je zásobní skladiště žluči v našem organismu, ta se samočinně do trávící soustavy uvolňuje vždy, když sníme cokoli mastného, aby ten přijatý tuk byl pro správné následné strávení předem dostatečně emulgován.
 • Křeče a bolesti se potom za čas objevují i v oblasti bederní páteře, kdy chronický nedostatek žluči ve střevech způsobuje až bolestivou zácpu.
 • Žluč, která se nedostane do dvanácterníku, se usazuje s výraznou bolestí právě u vývodu žlučníku a tvoří se tam nejprve žlučový písek.
 • Ovšem později se mohou vytvářet až opravdu velké a životu nebezpečné žlučové kameny, které nakonec žlučník zcela ucpou.
 • Z čínské medicíny se dozvídáme, že meridiánová spojnice nemocného žlučníku prochází všemi velkými klouby našeho organismu (kyčle, ramena, kolena) a způsobuje jejich silné bolesti až chronickou nehybnost.
 • Chybějící slinivkové šťávy způsobují ve střevech velice silné nadýmání (meteorismus).
 • Vracející se žlučí reaktivované žaludeční šťávy silně poškozují samotnou slinivku a pak vzniká stále se rozmáhající cukrovka (diabetes mellitus). Ve velice málo, nebo zcela nefunkční slinivce se pak následkem prodělaných poleptání žaludeční kyselinou a následných zánětů už netvoří v patřičném množství, anebo vůbec, veledůležitý hormon inzulín.Takto mimo jiné je ochromena i činnost mnoha dalších sliznic v celém našem těle.
 • Káva obsahuje velké množství hodně agresivní kyseliny šťavelové. A když ledviny tuto látku nestačí dostatečně rychle vylučovat prostřednictvím moči, potom se snadno vytvoří z přítomných krystalků kyseliny šťavelové nejdříve močový písek.
 • Později se ale vytvářejí také obrovské, vysoce bolestivé a zároveň i rizikové močové kameny.
 • Je-li totiž v našem organismu neustále přítomno příliš velké množství kyseliny šťavelově, přes tlusté střevo se následně vstřebává zpátky do těla a usazuje se i do kloubů a svalů. Dochází tak k silným bolestem (vnímaným zejména v noci)jak v oblasti páteře, tak i v oblasti velkých kloubů.
 • Tímto způsobem vzniká i velice podobné, vysoce bolestivé a pohyb omezující onemocnění, jako je dna.
 • Káva také překyseluje organismus. Při vysokém překyselení dochází k poškozování tkání, imunitní systém je oslaben na minimum, objevují se vážné nemoci, jako jsou onkologické a jiné potíže.

Pokud tedy alespoň trochu myslíte na své pozdější zdraví, popíjejte svoje oblíbené kafíčko zásadně bez mléka či smetany a jen v malém množství. Nedopřávejte si spolu s ní šlehačku, či vysoce kalorické, tedy zejména silně omaštěné zákusky, či koláčky.

Milujete li cukrárnu – volte vždy buď sladkosti a nebo pouze kávu. Také můžete jako já vyměnit kávu (alespoň občas) za cereální nápoj. Je stejně černý i hořký.

Pokud potřebujete poradenství zdravého životního stylu nejen v oblasti zelených potravin, máte jakýkoliv zdravotní a nebo psychický problém, jsem Vám plně k dispozici. Pavla Růžičková kontakt www.Makeup4u.cz

Kokosové mléko, náhrada kravského mléka