Přírodní afrodiziaka

07.10.2015 01:30

Opět vás zdravím a dnešní téma máme lehce pikantní. Půjdeme se totiž mrknout na přírodní afrodiziaka. Jako afrodiziakum se označuje prostředek k povzbuzení sexuálního vzrušení a libida. Tak a teď si řekneme, hmmm, zajímavé, ale já to teda nepotřebuju. Jenže zeptám se jinak, kořeníme si třeba jídlo, aby nám lépe a exotičtěji chutnalo, a přemýšlíme o tom, že to vlastně nepotřebujeme? S přírodními afrodiziaky je to stejné, prostě si okořeníme život, aby nám lépe chutnal, a nemusíme v tom vidět trapný vtip s modrou pilulí. Jsem dvacet let vdaná, vím, co říkám.:-)

Kde afrodisiaka najdeme?

Asi vás pobavím, ale nejvíc jich je opravdu v kuchyni, ne zbytečně se říká, že láska prochází žaludkem. A pak máme rostliny a třeba i hotové produkty z nich, které namícháme třeba do oblíbeného smoothie. K tomu dojdeme, zatím si dáme kuchyňskou klasiku.

  • Petržel, ovšem ne kořenová, ale hladkolistá, nebo kudrnka, obsahuje éterický olej apiol, ten prokazatelně zvyšuje libido.
  • Rozmarýna, Máta, Bazalka, opět éterické oleje a vonné silice, které nám dokáží rozproudit krev a můžeme je pěstovat v květináči doma.
  • Šafrán – nejdražší koření světa, kardamom, skořice, vanilka, hřebíček, to všechno je energeticky zahřívací koření a prokrvuje, čímž pochopitelně zvyšuje frekvenci nejen našeho srdce.
  • Pepř, tak ten obsahuje ostrou látku piperidin, který opravdu stimuluje pohlavní orgány.
  • Chilli papričky, tam je to kapsaicin.
  • Curry, mix až čtyřiceti druhů koření, z nichž je převážná většina s afrodiziakálními účinky.
  • Celer, nebo cibule, ta byla dokonce v klášterech zakázaná pěstovat, protože probouzela libido.

Je úžasné kolik toho máme po ruce, co myslíte, ale protože nejdůležitější sexuální orgán je stejně mozek, přidám ještě exotiku-:-)

Casanova a jeho triky

Tenhle milovník přísahal na skvělé účinky bílého kaviáru, což jsou vajíčka šneka Helix aspersa, mořské plody a ústřice. Je to pochopitelné, všechno obsahuje mimo jiné, obrovské množství zinku a ten pomáhá zvyšovat tvorbu spermií a jejich rychlost.

Ne všechny přírodní afrodiziaka působí stejně na muže a ženy, podíváme se ještě kousek dál, od našich petrželek a cibulí.

Maca peruánská – to je superpotravina.

Má unikátní nutriční hodnoty, je podle testů absolutně bez vedlejších účinků a je vhodná jak pro ženy, tak pro muže. U žen zabraňuje neplodnosti, pozitivně reguluje menstruační cyklus a pomáhá předcházet problémům s klimakteriem. U mužů, díky aminokyselinám, působí na růst svalů, zvyšuje potenci, zvedá a zároveň vyrovnává hormonální hladinu a zvyšuje tvorbu a aktivitu spermií. Dnes už seženeme Macu namletou na prášek a můžeme si jí přidávat do oblíbených ovocných nebo zeleninových koktejlů.

Yohimbe – Bujarník

V tradiční medicíně západní Afriky, patří k součásti svatebních mysterií. Používá se sušená kůra a pije odvar.

Je vhodná hlavně pro muže, slouží k léčbě impotence, zvyšuje libido, prodlužuje erekci, posiluje orgasmus a obecně ovlivňuje oblast míchy.

Damiána

Vhodná pro muže i ženy

Přišla ze střední Ameriky a Mexika.

Pije se odvar a v Mexiku se připravuje dokonce speciální likér, Creme de Damiana, s afrodiziakálními účinky. Damiána stimuluje funkci krevního oběhu, urychluje metabolismus, má posilující efekt na pohlavní orgány a používá se k léčbě hormonální nevyrovnanosti.

Kotvičník zemní - pro muže i ženy

Objev léčitelů Mezopotámie, Číny a Indie.

Odvar se pije při usínajícím zájmu o sexuální život. Za starověkého Řecka byl používán jako stimulant dobré nálady. Jako přírodní anabolikum pomáhá při posilování nabírat snáze svalovou hmotu. Reguluje produkci testosteronu u mužů, zvyšuje potenci a hypertrofii prostaty, zvyšuje libido a zabírá i na mužskou neplodnost.

U žen zvyšuje hladinu folikostimulačního hormonu a estradiolu, čímž dochází k nárůstu libida. Zmírňuje příznaky klimakteria.

Ideální je pro lidi po čtyřicítce a název „Zelená Viagra“ perfektně sedí.:-)

Žen – Šen, více mužská záležitost.

Bylina třetihorní, roste tu víc jak milion let a přežila všechny dosavadní změny klimatu. Tohle musí být zázrak přírody! Afrodiziakální účinky má hlavně odrůda čínského a korejského. Přímo posiluje tvorbu sexuálních hormonů – testosteron, estrogen, progestogen. Potvrzeny jsou účinky na sexuální výkonnost.                        Ženy pozor, nedoporučuje se, pokud jste těhotné, nebo kojíte.

A na konec si dáme ženskou chuťovku.

Kava – Kava

Výtažek s kořene Pepřovníku opojného. Připravuje se z něho nápoj, který u žen zvyšuje citlivost klitorisu.

Dnešní téma bych mohla rozebírat do nekonečna. Však sex a prožitky s ním spojené, většina z nás neustále řeší. Tak na úplný závěr, nesmějte se banánu, je to sice pro svůj tvar oběť vtipů, ale obsahuje látku zvanou bromelin a ten skutečně podporuje mužskou výdrž!

                                                                                                                                     Loučí se s vámi Jana