Skrytá vitaminová bomba – rakytník!

25.11.2016 22:47

Rakytník se využívá už po stolení, záznamy o těchto léčebných účincích bychom hledali ale až v době starého Řecka. Rakytník je trnitý keř,Rakytniková šťáva který má zeleno-stříbrné listy a oranžové plody. Rakytník řešetlákový je původem z Nepálu, Sibiře, Indie a Kavkazu.

V dnešní době jsou už naštěstí neuvěřitelné účinky rakytníku brány v potaz a nepřehlíží se. Bylo zjištěno, že se jedná o mimořádný přírodní poklad, který je plný minerálů a vitamínů, které jsou pro náš organismus vlivným čarodějem.

Co obsahuje oranžové zlato?

Rakytník je plný vitamínu C a to až o 10x více, než je v pomeranči. K dalším vitamínům obsažených v rakytníku patří vitamin A, B1, B2, B3, B6, B9, D, F a K. Rakytník je bohatý i na organické kyseliny a minerály. Jako hlavní výhodu bych zmínila alkaloid hyppopheinum, který se v těle mění na serotonin, což je velmi důležitý hormon pro naši vitalitu. Tento hormon také chrání organismus před možnými nádory a depresemi.

Léčí rakytník?

Rakytnik řešetlákový plodBylo velkým překvapením, na co studie svými výzkumy přišly. Rakytník je vynikající pro podporu imunitního systému a také posílení obranyschopnosti proti stresu a infekcím. Velkým pomocníkem je také pro podporu tvorbu žluči a trávicích enzymů. Je schopen léčit žaludeční vředy, stimulovat činnost jater a pomáhat v případech plicních onemocněních.

Rakytník se doporučuje také pro snížení výskytu kožních onemocnění, popálenin či omrzlin. Rakytník je, a to málo kdo ví, pomocník proti vypadávání vlasů. Svými mocnými účinky zvládá i čistit organismus od toxických zplodin a vykazuje protinádorové účinky. A jako jedno z posledních bonusů uvedu schopnost rakytníku pomoct při revmatismu.

  • silný antioxidant - chrání tělo před volnými radikály
  • působí proti stresu a nespavosti
  • pomáhá obnovovat nervovou činnost - brainfood
  • posiluje činnost srdce
  • pomáhá v obnově svalů, šlach, kůže, vaziva, žláz, nehtů a vlasů
  • vyživuje svaly a pomáhá odpourávat tuky
  • podporuje hojení ran, popálenin, růst tkání a vlasů
  • pomáhá v prevenci rakoviny prostaty a prsu
  • vhodný pro těhotné a kojící ženy - zdroj kyseliny listové

Co všechno můžeme z rakytníku získat?

Rakytník je velmi všestranná bylina, která je skvělá pro výrobu domácího likéru, sirupu nebo také džemu. Vynikající je i rakytníkový čaj nebo olej. Rakytník Vám můžu nabídnout jako sušený plod nebo nově i v kvalitní bio kosmetice. Záleží na Vás, zda budete chtít, aby Vám celá koupelna voněla rakytníkem mám pro Vás pěnu do koupele, sprchový gel, šampón nebo úžasnou masku, která oživí vaše vlasy, dodá jim lesk a tu správnou chuť do života! Kterou formu rakytníku se rozhodnete vyzkoušet právě vy?

Natura siberica

Zdroj: Harera

Diskusní téma: Skrytá vitaminová bomba – rakytník!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek