Temnoplodec proti chřipce

10.02.2015 21:50

Černou arónií proti chřipce

Chřipková sezóna je opět v plném proudu! Drahé léky a umělé vitamíny nejsou jediným řešením, jak chřipce předcházet a bojovat s ní. AWA superfoods arónie šťáva 600mlExistuje mnoho způsobů, jak bojovat s nachlazením. Kromě léků a vitamínů v kapslích, jsou zde také zcela přirozené cesty, které náš organismus tolik nezatíží. Někdy stačí opravdu málo. Úprava našeho jídelníčku, pohybová aktivita, dostatečný spánek nebo dostatečný odpočinek mohou být účinnou prevencí před neduhy nemocí.

     Jak se chránit před virovým onemocněním? Včasné očkování většinou pomůže jen malému procentu lidí, protože příroda je vždy rychlejší než výzkum a výroba funkčních vakcín působících na poslední mutace virů.

     Dbejte na správnou životosprávu a posilujte svůj imunitní systém. Snažte se konzumovat co nejvíce vlastních čerstvých zdrojů ovoce a zeleniny, případně do denního jídelníčku zařazujte jejich alternativu formou ovocných nebo zeleninových šťáv, protlaků, sušených práškú nebo sušeného ovoce. Zároveň choďte často na procházky nebo sportujte na čerstvém vzduchu. V rámci možností se otužujte pravidelnými návštěvami sauny nebo studenou sprchou. Doporučuje též prostudovat účinky i jiných superpotravin a zařadit je do našeho jídelníčku.

Černý jeřáb - temnoplodecV boji s útočícími bacily se naše síly podstatně znásobí, pokud vedle zdravého jídelníčku budeme dostatečně odpočívat a dbát na teplý oděv. Přitom platí toto základní pravidlo, že vždy je lepší více tenkých vrstev, než jedna silná. Dnešní módní trendy navíc fandí vrstvení, takže fantazii se meze nekladou. Rychle zjistíte, že tímto pravidelným režimem ušetříte spoustu peněz za léky a hlavně si nebudete komplikovat život neustálým kašláním, chřipkami, virózami, smrkáním a běháním po lékárnách. I přes veškerou péči o své zdraví se však může stát, že útok bacilů bude příliš vydatný a tělo kapituluje. Ani v tomto případě však není třeba ztrácet hlavu. Dostáváme pouze signál, že si máme na chvíli odpočinout a strávit pár dnů v posteli může být i příjemné, pokud si uvaříte horký čaj a pustíme se do čtení poučné nebo jinak zajimavé knížky- pro zdraví je důležitý i odpočinek!!.

     Pokud jste se stále ještě nerozhodli, vyzkoušejte arónii, nějakou jinou přírodní šťávu nebo celou škálu superpotravin právě teď! Sami se přesvědčíte, že přátelstvím s přírodním ovoce v jakékoliv podobě je život v době virových nákaz mnohem příjemnější a veselejší.

Účinky Arónie černé:

     Plody arónie mají blahodárný vliv na krevní oběh, snižují hladinu cholesterolu v krvi i krevní tlak. Doporučují se proto při arteroskleróze. Prospěšné jsou dokonce i při cukrovce – obsahují totiž přírodní sorbit, sladidlo vhodné i pro diabetiky. Cenný je nejen obsah vitamínů, ale také bioflavonooidů, rutinu pro pevné cévy, který se z plodů i extrahuje pro výrobu léčiv, a dále železa, jódu, fluoru, manganu a dalších mikroelementů, nezbytných pro pevné zdraví a vitalitu.

     V roce 2003 vědci z Univerzity of Maryland získali náznaky, že látky izolované z arónie by mohly mít velký efekt v boji s rakovinou tlustého střeva. Příznivé ochranné účinky při vážných střevních potížích, včetně akutních lézí, potvrdily i japonské studie provedené na laboratorních zvířatech. Zdravotní význam má i zavařená arónie. Ale ještě přínosnější jsou však čerstvé plody arónie. Trpkou chuť lze odstranit rozmačkáním plodů v kombinaci s medem ( nebo jinými přírodními sladidly ) nebo smetanou.

     Arónie - černý jeřáb je vydatný zdroj antioxidantů , který může být prospěšný k prevenci a snížení rizika onemocnění způsobeného tzv. oxidačním Arónia originál- výrobky z Aróniestresemt. Při měřením antioxidační síly, kapacity absorpce kyslíkových radikálů ( ORAC ), vykazuje arónie černá - temnoplodec jednou z nejvyšších dosud zaznamenaných hodnot.

     Svým vysokým obsahem účinných látek má arónie v dnešní uspěchané době značný význam právě pro všechny ty, kteří dávají přednost soustavnému upevňování svého zdraví kvalitními stravovacími návyky a konzumací vysoce kvalitních přirozených přírodních doplňků stravy, před užíváním synteticky vyrobených náhražek vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Zdroj: www.aroniaoriginal.cz, www.wikipedia.org, www.nazeleno.cz