5 "zdravých "potravin", které mohou způsobit katastrofu na kůži.
12.03.2017 21:54Tyto zdánlivě "dobrá jídla" jsou důvodem vašich pupínků. Pro některé je tajemstvím, že mnoho potravin považujeme za zdravé,ale mohou přispět k akné, lupénce a nebo jiným kožním problémům a alergiím
- nízký obsah tuků je .nahrazen rafinovaným cukrem
- lepek
- trans tuky a polynenasycené mastné kyseliny
- příliš vysoký obsah cukru z ovoce
- mléko (kasein, laktóza)
1. Pokrmy s nízkým obsahem tuku
Když výrobci odstraní tuk, tak ho obvykle nahradí cukrem. Jinak řečeno, "potraviny s nízkým obsahem tuku" nebo "bez tuku" téměř vždy mají vysoký obsah cukru. Studie ukazují že cukr narušuje kolagenová vlákna.
Doporučení tyto falešné potraviny s nízkým obsahem tuků nahraďte zdravými zdroji jako avokádo, pomalu pražených nebo sušených ořechů (mandle, kešu, para a vlašské ořechy) a semen (lněná, konopná, chia semínka) a divokých ryb z přírodních toků.
2. Odtučněné mléko
Podle studií ti, kteří pili více odtučněného mléka v době dospívání měly vyšší míru četnosti výskytu akné než ti, kteří pili méně. Odstředěné mléko je horší než plnotučné mléko.
Doporučení: nakupujde kravské mléko od domácích pěstitelů, nebo zvolte alternativu kokosové nebo mandlové mléko.
3. Rostlinné oleje
Pokud konzumujete tuky měli byste se vyvarovat umělých trans tuků a polynenasycených mastných kyselin omega 6. Na tyto tuky jsou bohaté rostlinné oleje z kukuřice a sóji, které jsou často používány v moderní západní strave a příčinou zvyšujícího rizika srdečních chorob. Tyto zánětlivé oleje mohou způsobit pupínky na kůži. A právě akné je primárně zánětlivé onemocnění.
Nahraďte tyto nevhodné tuky olivovým olejem, extra panenským olivovým olejem a kokosovým olejem.
4. Pšeničný chléb
Výrobci vědí, že celozrný chléb je prostě marketingový termín, který pohodlně přehlíží škodu, kterou způsobuje lepek. Podle výzkumů až 30 procent lidí může mít problém s nesnášenlivosti lepku (celiakie). Vědecké studie je propojují s řadou problémů, včetně lupénky, akné a s nesnášenlivostí lepku.
Doporučení: Pokud trpíte nesnášenlivostí lepku, používejte bezlepkovou rýži,, quinou nebo jiné bezlepkové obiloviny
5. Ovocné smoothies
Ano samozřejmě jsou plné živin, ale pravidelné popíjení smoothie dodává tělu příliš mnoho cukru, zejména fruktózy (dominantní cukr v ovoci). Podle studie příjemci, kteří konzumovali smoothie s vysokým obsahem fruktózy trpěli zvýšenou glykaci, peroxidaci a dalším poškozením kůže.
Doporučení: dělejte si svůje vlastní smoothie a používejte většinou listovou, kořenovou a brukvovitou zeleninu. Díky osvěžujícím zeleným smoothies budete mít zdravější pleť, vlasy a nehty.