Antioxidanty

05.12.2015 08:47

I vy si kladete otázku, proč mnozí lidé umírají předčasně, na nemoci, kterým se dá předejít? Za zvyšování rizika civilizačních nemocí a předčasné stárnutí si můžeme především způsobem život a( zejména stravou, stresem a omezeným pohybem..). Co můžeme dělat pokud se rozhodneme, že chceme zít zdravěji a vypadat lépe nejen v mládí, ale i ve starším věku? Na tuto zásadní změnu není nikdy pozdě - stačí si zvolit zdravý způsob živote, zejména eliminovat stres, zařadit pravidelný pohyb zejména v přírodě a s rozumem si vybírat stravu bohatou na zeleninu, ovoce a vlákninu plnou antioxidantů. Na talíři si defakto spolu sní naložíte zdraví a mládí..

Co dokáží antioxidanty?

je to vlastně naše výzbroj proti volným radikálům a tak jistém smyslu rozhodují o našem životě a smrti. Antioksidanty dokáží zpomalit a nebo v opačném případě ( při jejich nedostatku ) urychlit stárnutí. Antioxidační obranný mechanismus v lidském organismu můžeme rozdělit do dvou skupin.
  • složitý systém enzymů, krevních bílkovin v těle( kapacita vlastních enzymů je dána geneticky )
  • tepelně neupravená rostlinná strava ( nacházíme je ve všech částech rostliny ...od koření přes listy, stonky a květy až po plody )
  • více