Eleutherococc - sibiřský ženšen

30.11.2015 22:01

Eleutherococcus senticosus ( Eleuterokok ostnitý ), jehož účinky jsou známy již déle než tři tisíce let, a kterému říkáme také zázrak z Tajgy nebo sibiřský žen-šen, se pěstuje hlavně v severovýchodním Rusku u řeky Amur, dále pak v Jižní Koreji a Číně. Nejbližšími příbuznými je arálie Schmidtova a slavný žen-šen. Podle výzkumů Eleutherococc podstatným způsobem převyšuje léčivé účinky žen-šenu, ve všech směrech. Patří taky do skupiny adaptogenů.

Léčebné účinky sibiřského ženšenu:

Výtažky z tohoto kořene působí proti depresím, stresu, chronické únavě, potlačuje stres, stavy vyčerpanosti, odstraňuje pocity strachu a úzkosti, halucinace, bolesti a výrazně posiluje imunitu organismu. Dále příznivě působí na kardiovaskulární systém, arteriosklerózu, pomáhá také snižovat cholesterol v krvi a celkově harmonizuje krevní obraz.

Léčebné účinky eleutherococcu byly úspěšně zaznamenány i u pacientů trpících cukrovkou.

Nový směr při léčbě rakoviny

Velké množství výzkumů se ale provádělo i v onkologii a záznamy je určitě možné v dnešní době i dohledat. Silně zvyšuje imunitu organismu a posiluje jaterní tkáň, a ta následně odstraňuje toxické látky z těla ven. Dále pak snižuje všechny negativní účinky radioaktivního záření a vysoce jedovatých cytostatik. U bílých krvinek dochází k rychlejšímu rozmnožování a zabraňuje se šíření nádorů a další tvorba metastáz. Dle výzkumů je dále prokázáno, že extrakt onkologickým pacientům přinesl již po čtyřech týdnech pravidelného užívání zvýšení jejich imunity až na trojnásobek. Eleutherococc je i výbornou prevencí proti rakovině všech druhů. Na ruských klinikách se používá jako součást přírodní chemoterapie a to spolu s B-glutanem a Iscadorem.

Vliv na kožní choroby

Éterické oleje, fytohormony, třísloviny i vitaminy v tomto oleji mají velmi příznivý vliv na pokožku. Nemocní si chválí snížení svědivosti, ústup zánětlivých procesů, snížení loupání kůže i vypadávání vlasů. Je to vynikajícím podpůrný lék při léčbě akné, dermatid, neurodermatid, všech kožních poškození způsobených ozářením nebo i slunečním zářením.

Příznivý vliv u dětí

Výsledky výzkumů potvrdily, že je eleutherococc výborným lékem i pro děti. Doporučuje se při léčbě dětského pomočování, hyperaktivity, alergii a astmatu. Jak již bylo uvedeno, je prevencí proti virovým a bakteriálním onemocněním a má úžasné účinky na zvýšení imunity po dlouhodobých onemocněních.

Pokud potřebujete poradenství zdravého životního stylu nejen v oblasti zelených potravin, se kterými pracuji (produkty Green ways) a sestavuji plány na detoxikaci organismu a léčbu různých zdravotních problémů, máte jakýkoliv zdravotní a nebo psychický problém, jsem Vám plně k dispozici. Pavla Růžičková kontakt ruzickova.paja@seznam.cz a www.Makeup4U.cz .

Žen šen pravý ...více